Największy serwis budowlany w polsce

Silniki serwo z rodziny Kinetix: czym się wyróżniają?

Co warto wiedzieć na ich temat? Jakie mamy tutaj najistotniejsze cechy? O tym dowiesz się z dzisiejszego poradnika!

Silniki serwo to tak naprawdę podstawa każdego systemu – w ramach automatyki przemysłowej. Umożliwiają one sterowanie ruchem poszczególnych maszyn i całych linii technologicznych. Selekcjonując je, do systemu automatycznego sterowania, zwróć uwagę na parametry techniczne, jakość wykonania i funkcjonalność (ważna jest też integracja z oprogramowaniem sterującym). Uznana w środowisku katowicka firma RAControls poleca tutaj silniki serwo z rodziny Kinetix – od Rockwell Automation. Ten podmiot dostarcza urządzenia do wszystkich popularnych rodzajów aplikacji i maszyn używanych w przemyśle.

RAControls to zaś oficjalny dystrybutor produktów tej amerykańskiej firmy w Polsce. Co ważne, możesz liczyć na pomoc we wdrożeniu wybranych rozwiązań w swoim przedsiębiorstwie, jak i na przeszkolenie personelu. Jeżeli zatem dążysz do pełnej automatyzacji, to skontaktuj się z doradcami RAControls.

Czym cechują się silniki obrotowe? Są to np. silniki serwo Kinetix VPx (jednoprzewodowe, w których zasilanie i sygnał enkoderowy znajdują się w jednym przewodzie hybrydowym). Chcesz dowiedzieć się więcej? Sporo faktów na ten temat znajduje się na przykład na stronie https://racontrols.pl/bazawiedzy/silniki-serwo-z-rodziny-kinetix/.

Silniki serwo VPx bazują na sprawdzonej technologii silników MPx, które są obecnie wykorzystywane do obsługiwania… tysięcy aplikacji na całym świecie. Taka architektura zapewnia też wieloletnią niezawodność i wymaganą wydajność, czyli bardzo pożądane parametry. W ofercie silników serwo Rockwell Automation masz również serwosilniki VPC. Są one używane do pracy ciągłej (z wysoką prędkością). W tych produktach wykorzystano ułożenie magnesów na wirniku w technologii Interior Permanent Magnet. To gwarantuje większą wydajność i wyższy moment (przy większych prędkościach pracy).

Porównując silniki serwo VPC do standardowych VPL zauważysz, że pierwsze modele są dedykowane aplikacjom, w których występuje ciągła praca z określoną wysoką prędkością. Silniki VPL (oraz VPF i VPS) są zaś przeznaczone do aplikacji, które pracują cyklicznie z dużą dynamiką.

Najprostsze silniki obrotowe (oferowane przez Rockwell Automation) to modele z rodziny TLP. Osiągają one do 45 Nm momentu znamionowego. Są wykorzystywane do obsługi prostych aplikacji z wykorzystaniem napędów Kinetix 5300 i Kinetix 5100.

Do obsługiwania aplikacji, w których nie stosuje się konstrukcji mechanicznej, przeznaczone są zaś silniki liniowe. Klienci RAControls mogą zdecydować się na układy śrubowe (stosowane w MPAR i VPAR), klasyczne elektromagnetyczne silniki LDAT, czy zintegrowane napędy liniowe MPAS.

W ofercie podmiotu z Katowic znajdują się też inne rozwiązania z branży systemów napędowych. Są to m.in. układy rozruchu bezpośredniego (DOL), przekładnie planetarne APEX Dynamics, zintegrowane silniki krokowe ServoStep (JVL), czy siłowniki (Tolomatic) itd.

Masz zamiar wprowadzić pewne rozwiązania do swojego przedsiębiorstwa? Nie wiesz jednak do końca, co będzie optymalne? W takim razie warto zgłosić się do RAControls. Przedstawiciele tej nowoczesnej firmy z Katowic pomogą Ci m.in. wybrać i kupić odpowiednie rozwiązania.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.