Remont zewnętrzny domu wielorodzinnego
Remont zewnętrzny domu wielorodzinnego
Kamień jest doskonałym wyborem na ściany zewnętrzne, ponieważ jest odporny na działanie żywiołów. Choć jest droższy niż cegła lub siding, ma wiele zalet, w tym jest łatwy w utrzymaniu, ognioodporny i, spójrzmy prawdzie w oczy, po prostu fajny.
Powinieneś najpierw zdecydować, jaki rodzaj kamienia chcesz, ponieważ istnieją dwa główne rodzaje kamienia: osadowy i iglasty. Wiele domów zbudowanych w XX wieku używa skał osadowych, takich jak piaskowiec, wapień i łupek. Te kamienie są porowate i będą nasiąkać wilgocią, więc trzeba będzie je regularnie uszczelniać, aby zapobiec gniciu i pleśni. Niektóre kamienie, takie jak granit, są twardsze i bardziej wytrzymałe, ale wymagają częstszego uszczelniania.
Będziesz musiał również zdecydować, czy chcesz kamień zewnętrzny czy wewnętrzny. Kamień wewnętrzny, taki jak granit, marmur lub onyks, jest bardziej miękki i porowaty, więc nie przetrwa tak długo na zewnątrz. Kamień zewnętrzny, taki jak trawertyn, piaskowiec lub łupek, jest lepiej przystosowany do ekspozycji na zewnątrz, choć będzie wymagał uszczelnienia.
Płyty kamienne są łatwe do pracy i można je zainstalować samodzielnie, ale instalacja może kosztować dodatkowo.
Jeśli masz zamiar zatrudnić profesjonalistę, rozejrzyj się i upewnij się, że masz kilka szacunków.
Podczas gdy jesteś na to, dowiedzieć się, które obszary będziesz robić sam, a które do wynajęcia profesjonalisty dla.
Przewagi kamienia elewacyjnego
Kamieniarstwo istnieje od czasów narodzin samej architektury. Przez tysiące lat kamień był uważany za najtrwalszy materiał budowlany, jaki istnieje. Powód jest prosty: kamień jest obojętny. Nie ulega degradacji i nie wchodzi w reakcje chemiczne z innymi elementami, co oznacza, że zachowuje swoją integralność, wytrzymałość i formę przez długi czas.
Ta obojętność oznacza, że kamień idealnie nadaje się na elewacje budynków. Kamień jest materiałem niewymagającym konserwacji i nie wchodzi w reakcje chemiczne z innymi elementami, dzięki czemu zachowuje swoją integralność, wytrzymałość i formę przez długi czas. Jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, a więc nie niszczeje pod wpływem deszczu, wiatru czy słońca. Jest to zatem idealny materiał na elewacje budynków.
W przeciwieństwie do np. tynku i cementu stosowanego w tradycyjnych elewacjach, kamień nie kurczy się i nie rozszerza, dzięki czemu nigdy nie pęka i nie łamie się.
Elewacje kamienne są również ognioodporne, ponieważ są wykonane z kamienia, podczas gdy większość tynków i cementów jest łatwopalna.
Wreszcie, fasady kamienne są nieprzepuszczalne, co oznacza, że nie przenika przez nie woda deszczowa i roztopowa, a to ogranicza skutki działania czynników atmosferycznych.
Kolejnym czynnikiem, który przyczynia się do ich odporności, są techniki konstrukcyjne stosowane do budowy kamiennych fasad. W przypadku cementu i tynku, techniki stosowane do ich tworzenia były rudymentarne, ale budownictwo kamienne wymaga wysokiego poziomu rzemiosła i zaangażowanych pracowników.
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.