Największy serwis budowlany w polsce

Garaż betonowy do 70 m: czy jest potrzebne pozwolenie?

Analizujesz przepisy w tym temacie? Nie da się ukryć, że są one dość zawiłe… Czy można posiadać garaże betonowe bez pozwolenia? A może nie ma takiej szansy? Co zrobić, aby możliwie jak najszybciej uporać się z tego typu procedurami?

Aktualnie bardzo dużo osób wybiera garaże betonowe od AG-BET. Jest to profesjonalna firma z Zawiercia. Jej główna siedziba znajduje się zaś przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej 95. Sporo osób nie wie, jak to jest z przepisami. Warto zaznaczyć, że garaże betonowe do 70 m² są traktowane jako budowle, a nie jako budynki. Ma to zaś spore znaczenie. Teoretycznie można zatem mieć takie konstrukcje bez pozwolenia. I to nawet obok granicy działki itp. Jak zawsze jednak, diabeł tkwi w szczegółach. Pewne zagadnienia są zatem szczególnie mocno zagmatwane. Pamiętaj zatem, by zawsze w porę przeczytać aktualne przepisy. Zmieniają się one dynamicznie. Poza tym w razie czego możesz zdecydować się na wsparcie ze strony ekspertów. Co ma jeszcze w tym aspekcie niemałe znaczenie? Na pewno taka kwestia, że garaże betonowe to porządne, solidne konstrukcje. Zawsze trzeba jednak postępować zgodnie z przepisami, aby potem nie mieć z tego tytułu żadnych nieprzyjemności itd.

Kilka lat temu zostały wprowadzone przepisy mówiące o tym, że można zdecydować się na wybudowanie domu do 70 m² bez konieczności uzyskiwania pozwolenia. Właśnie dlatego sporo osób zastanawia się, jak to jest z tymi konstrukcjami.

Warto zauważyć, że garaże betonowe to nie budynki mieszkalne. Szczególnie takie, które nie są trwale związane z gruntem. Co ma jeszcze w tym aspekcie znaczenie? Na pewno taka sprawa, że przepisy są dość zagmatwane. Poza tym często się zmieniają. Jeśli zatem chcesz zamówić garaże betonowe w AG-BET, to najpierw dowiedz się, jak ta sprawa wygląda na płaszczyźnie prawnej. Ewentualnie zawsze możesz poprosić o wsparcie specjalistów od tego zagadnienia. Dzięki temu możesz liczyć na to, że powiedzą Ci oni, jakie są w tym momencie przepisy. Na skutek tego Ty nie popełnisz na tej płaszczyźnie żadnego błędu. Warto zaś pamiętać, że nawet nieznajomość prawa absolutnie niestety nie zwalania z jego przestrzegania. Jeśli chcesz poznać wszystkie kluczowe fakty w obrębie tego zagadnienia, to serdecznie zapraszamy do przeczytania wpisu ze strony online https://agbet.com.pl/czy-mozna-postawic-garaz-betonowy-do-70-m-bez-pozwolenia/.

To, czy trzeba mieć pozwolenia, zależy zasadniczo od dwóch czynników. Pierwszy z nich to powierzchnia garażu. A drugi to rodzaj konstrukcji. Szczególnie zaś chodzi o to, czy jest ona związana z gruntem. Warto zaznaczyć, że garaże betonowe od AG-BET to konstrukcje mobilne. Powinny być one zatem zaliczone do kategorii obiektów budowlanych. Teoretycznie nie powinno być zatem wymagane pozwolenie na ich posiadanie. Na pewno trzeba jednak zgłosić chęć odpowiednim ekspertom. A w tym przypadku chodzi o inspektora nadzoru budowlanego. Jeśli konstrukcja będzie duża, to ten ekspert może wszcząć postępowanie wyjaśniające. Kiedy się zaś tak dzieje w praktyce? Jeśli na przykład to, że chcesz mieć garaże betonowe obok swojego domu, nie do końca spodoba się sąsiadom…

Aby zaś nie mieć żadnych problemów z pozwoleniami, procedurami itp. warto zdecydować się na garaże z prefabrykatów o powierzchni do 35 m². One także są zaś oferowane przez doświadczony i dobrze oceniany podmiot AG-BET.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.